dünya – Sözcü TV

dünya

Kategori
issiz880

Dünyanın ıssız köşelerini köpeğiyle gezdi

Sosyal medya platformlarında başta YouTube olmak üzere “Gorilla Entertainment” adıyla içerik üreten ve dünyanın farklı noktalarını gezen Alexandros Mastoras seyahatlerine genelde dostu Max isimli “Husky” cinsi dostu ile çıkıyor.Birlikte birçok yere giden ikilinin görüntüleri derleme hâline getirildi.

Kategori
varsova880

Hayat Varşova’da bir dakika durdu

10 Kasım tarihlerinde meydana gelen anma töreni biçimi Polonya’da da benzer biçimde uygulanıyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da 2. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgalinden kurtulmak için başlatılan harekatta hayatını kaybedenler için Varşova sokakları bir dakikalık sessizliğe büründü.

[sozcu_dailymotion_video id=”x5vyu1e”]

 

Kategori
dunya

Dünyamız bir anda dönmeyi bırakırsa ne olacak?

Dünya durursa başımıza neler geleceğini hiç tahmin ettiniz mi? Videoyu izledikten sonra ‘Umarım dünya yavaşlamaz’ diyeceksiniz.

Kategori
llll

Dünya haritası müziği ve Türkiye…

Dünyanın haritasının müziğini yapmışlar. Ama tabii ki Türkiye’nin müziği bambaşka… Bütün dünyada müzik aynı şekilde devam ederken bakın Türkiye’de nasıl değişiyor…

Kategori
c

ABD’de kuzey ışıkları görüldü

ABD’nin Wisconsin eyaletinde bulunan Bayview Beach kentinde gece saatlerinde kuzey ışıkları görüldü. Daha çok Kuzey Kutbu’na yakın yerlerde görmeye alışık olduğumuz kuzey ışıklarının muhteşem görüntüsü kameraya yansıdı.

Kategori
bbbb

Yatağından kuzey ışıklarını izlemeyi kim istemez ki?

Kuzey ışıkları büyülü doğa olaylarından yalnızca biri… Kuzey ışıklarını izlemek bile büyük şans! Bir de bunu gece yattığınız yerden yaptığınızı düşünün…

Kategori
cover

Uzayın büyüleyici sesi

NASA yakın zamanda uzayda bulunan sesleri yayınladı. Uzay boşluğunda hava olmadığından, ses de bizim bildiğimiz bir şekilde yayılamıyor. Bu yüzden NASA, uzayda bulunan maddelerin yaydığı elektromanyetik titreşimleri alıp insanların duyabileceği ses dalgalarına çevirdi. İçinde Dünya’nın da bulunduğu bu sesler sizi büyüleyecek!

Edinburgh’da Game of Thrones Bar hayranlarını bekliyor!

Edinburgh’nın Dublin sokağında geçici olarak ‘Game of Thrones’ temalı bir bar açıldı.Mart ayının sonuna kadar Çarşamba ve Perşembe günleri açık olacak mekana ‘The Pop Up Geeks’ isimli bir şirket öncü olmuş. ,
Müziklerden dekora Game of Thrones temalı mekanda aynı zamanda dizinin yeni bölümlerini izlemek mümkün.
Edinburgh’da yaşayan ya da ziyaret etme şansı olan dizinin hayranları için mükemmel bir fırsat!

Kategori
cover

Yeni bir dünya beklediğimizden yakın olabilir!

NASA geçtiğimiz günlerde bize 40 ışık yılı uzaklıkta olan ve içinde 7 tane Dünya büyüklüğünde gezeni barındıran bir güneş sistemi bulduğunu açıkladı. Güneş sisteminin içinde bulunan 3 tane gezegende ise su var ve hayat barındırabilir. Bu keşfin sonucunda dünyadaki insanlar şimdiden oralara gitmenin planlarını yapıyor. Ancak 40 ışık yılı, yani 378 Trilyon kilometre şimdilik biraz uzak görünüyor.

Kategori
20162

2016 böyle geçti

2016 yılını geride bırakırken Türkiye’de ve Dünya’da yaşanan olayları sizin için derledik. İşte 2016’da Türkiye ve Dünya gündemini meşgul eden o olaylar.

Kurgu: Sonuç Sürmeli

Kategori
20162

2016 böyle geçti

2016 yılını geride bırakırken Türkiye’de ve Dünya’da yaşanan olayları sizin için derledik. İşte 2016’da Türkiye ve Dünya gündemini meşgul eden o olaylar.

Kategori
ataturk

Dünyada Atatürk’e verilen değer

Sosyal medyada yayınlanan ‘Dünya’da Atatürk’e verilen değer’ isimli bir video izleneme rekorları kırdı. Japonya’dan, Küba’ya dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan Atatürk heykelleri görüntülerinin yer aldığı video, onun ne kadar büyük bir lider olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. İşte o video…

Kategori
2016-boyle-gecti

Türkiye’de ve dünyada 2016 böyle geçti!

2016 yılında yaşanan önemli gelişmeler, İhlas Haber Ajansı’nın objektiflerinden dünyaya ve Türkiye’ye böyle yansıdı. İşte o görüntüler…

Kategori
eyferl

Eyfel Halep için karardı

Paris Belediyesi  Halep sakinlerine destek için  Eyfel Kulesi?nin ışıklarını kapattı.Eyfel Kulesi bu akşam sembolik olarak ışıklarını yaktı ancak 20 itibari ile karanlığa gömüldü. Eyfel Kulesi Suriye’nin Halep şehir sakinlerinin karşılaştığı dayanılmaz durum karşısında dayanışma için akşamı kapalı olacak. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Halep  şehri sakinlerinin durumunu  ‘karşı karşıya  kaldığı dayanılmaz bir durum  olarak tanımlayarak durumu kınamak için dünyanın tanıdığı Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’ni akşam 20:00’dan itibaren  karanlıkta kalmasına  karar verdi. Dünyada gözlenen  anıt üzerinden, uluslararası topluma mesaj vermeyi ve daha acil hareketini sağlamaya davet ediyor.

Kategori
tiffany-trump

Porno sitesinde Trump patlaması… Rekor kırdılar!

Yorumları ve söylediği sözler ile gündemdeydi, Amerikan başkanı oldu. Şimdi de çok farklı bir nedenden dolayı gündeme geldi. Amerika’nın yeni başkanı Donald J. Trump ve ailesi dünyanın en ünlü yetişkin içerikli sitelerinden birisi olan PornHub’da rekor kırdı.
Kategori
Cover Fotosu

En mutlu şehir orası seçildi!

Dünyanın en mutlu şehirleri listesinde hiç beklenmeyen şehirler var. Listede Avrupa’dan kaç kent var? Dünya mutsuzluk listelerinde zirvelere oynayan Türkiye’den bir şehir elbette yok. İşte insanların yaşamaktan en mutlu olduğu 5 şehir.

Kategori
SPOR

Kimi açık havada kimi spor salonunda

Dünyanın dört bir yanından paylaşılan videolar insan vücudunun sınırlarını ve yapabileceklerini gösteriyor. Sosyal medya paylaşımları sadece günlük hayata dair karelerden ibaret değil, dünya üzerindeki hesap sahipleri, sadece özel hayatlarına dair paylaşımlar yapmıyor aynı zamanda gönül verdikleri sporları yaparken çekilmiş videoları da hesaplarından paylaşıyor. Bu paylaşımların bazıları profesyoneller tarafından yapılırken bazıları da spor sevdalısı insanlar tarafından gerçekleşiyor. İşte dünyanın dört bir yanından paylaşılmış vücudun ne kadar esnek olabileceğini gösteren o spor videoları…

Kategori
METEOR

Dünyanın en büyük 2. gök taşı bulundu

Arjantin’in kuzeyinde, 30 tondan fazla ağırlığında sahip ve dünyanın bilinen en büyük 2. gök taşı olduğu belirtilen gök taşı, gün yüzüne çıkarıldı. Gök taşının yaklaşık 4 bin yıl önce meydana gelen bir meteor yağmuru sırasında düştüğü sanılıyor.

Kategori
HAVALİMANI

3. Havalimanı inşaatı gece-gündüz devam ediyor

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul 3. Havalimanı’ndaki inşaat faaliyetleri 24 saat aralıksız olarak devam ediyor. Şu ana kadar yüzde 30’u tamamlanan havalimanı çalışmaları gündüz görüntülenmişti. Gece yürütülen çalışmalar ilk kez görüntülendi. 3. Havalimanı yapımcı firması İGA Havalimanları İnşaat CEO’su Yusuf Akçayoğlu da yaptığı açıklamada, birinci etabın 26 Şubat 2018 tarihinde hizmete gireceğini bildirirken çalışamaların gece-gündüz 24 saat hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Akçayoğlu, “İnşaatımızda bugün itibariyle çok önemli bir kilometre taşına şahit oldunuz. Bugün çelik çatıda ilk kolonumuzu koyduk. Çelik çatının ilk elamanının bu gün montajı yapıldı” dedi.

Kategori
domuz

Milyonlarca insan bu görüntüyü konuşuyor

Çin, sosyal medyada paylaşılan bu görüntüleri konuşuyor. Tam olarak nerede çekildiği bilinmeyen bir videoda ‘mutasyona uğramış’ bir domuz yavrusu görülüyor. Yüzü insana benzeyen ve alnında ‘penis’ bulunan yaratık, görüntülerini kaydeden kameraya esniyor ve güçlükle nefes alıyor. Geçen yıl bir çiftçi, ‘mutasyana uğramış’ benzer bir domuzun fotoğraflarını yayınladıktan sonra para tekliflerine boğulduğunu iddia etmişti. Yerel gazeteler tuhaf görünüşlü hayvanın fotoğraflarını yayınladığında, Tau Lu adlı çiftçinin arkadaşları ve komşuları Nanning şehrine bağlı Yanan kasabasında çiftliğine akın etmişti.

Kategori
Cover fotosu

Bu Gezegende Hayat Mı Var?

4.2 ışık yılı uzaklıkta Proxima B adında bir gezegen bulundu. Peki bu gezenin önemi ne? İçinde hayat mı var? Gelin birlikte bir göz atalım.