drone – Sözcü TV

drone

Kategori
basliksiz-1-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi

Sahile yaklaşan köpek balığını drone ile görüntülediler

ABD, Miami’de yer alan South Beach’te insanlara oldukça yakın bir noktada bulunan köpek balığı drone aracılığıyla görüntülendi. Sosyal medya platformu Storyful’dan aktarılan video haber kısa sürede viral oldu.

Kategori
pilot880

İnsan pilot ‘yapay zeka drone’u yendi

NASA, YouTube’da yayınladığı video ile insan pilot ile yapay zeka drone’u arasında gerçekleşen yarışı paylaştı. Yarış boyunca düzgün ve rotaya uygun şekilde hareket eden yapay zeka drone’u insan pilot tarafından geçildi.

Kategori
kopekbaligi880

Köpek balıklarıyla birlikte yüzdü

PADI’nın sosyal medya platformları üzerinden paylaştığı video sosyal medyanın gündemine geldi. Köpek balıklarıyla yüzen bir serbest dalışçı bu deneyimi aksiyon kamerasıyla belgeledi. Perrin James isimli kişinin çalışması sosyal medyada viral hâle geldi.

Kategori
drone880

Drone ile şans eseri çekilen inanılmaz görüntü

Kanada’da yer alan Ontario’nun kuzey bölümünde drone ile şans eseri çekilen görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu. Dan Nystedt’in çektiği görüntüde drone ile bölgede çekim yapan kişi bir anda kendisini yaşam mücadelesi çekerken buldu. Bir kurdun avlamak istediği geyiğin yaşam mücadelesi drone görüntülerine tamamiyle yansıdı.

Kategori
juracka880

Dünyanın en tehlikeli dağına ‘drone’ bakışı

Pakistan ve Çin sınırı içerisinde bulunan ve 8.611 metreye ulaşan yüksekliğiyle dünyanın en yüksek ikinci dağı olan K2, Petr Jan Juračka tarafından drone yardımıyla görüntülendi. 6334 metrede bulunan ve dağcıların tırmanmaya başladığı yer olan K2 ana kampında drone yardımıyla çekimler yapan Juračka’nın çalışması ayrıca o mesafedeki yükseklikte yapılan ilk drone kaydı olma niteliği de taşıyor.

Kategori
izlanda880

İzlanda’da pizza siparişleri artık göklerden gelecek

İzlanda’da çalışmalarını yürüten bir lojistik firması ve dijital pazarlama şirketinin ortak çalışmasıyla Reykjavik’te yer alan belirli bir rota içerisindeki pizza siparişleri ‘drone’ vasıtasıyla verilmeye başlandı

Kategori
edrone880

Köpek balıkları drone ile görüntülendi

Avustralya’nın doğu sahillerinde yer alan ve kıyı şeridinin temizliği ile ünlü olan Ballina Beach ayrıca köpek balıklarının da uğrak noktalarından birisi. Sahil şeridindeki plajın sığ kesimlerinde bulunan hayvanları görüntülemek isteyen iki kişi drone çekimiyle plajın yakınında bulunan doğal çeşitliliği gösterdi.

Kategori
cover

Selfie çılgınlığında yeni akım: Aır Selfıe!

Selfie(özçekim) çılgınlığı sosyal medyanın en ünlü modalarından birisi. Dünyaca ünlü insanlardan, ufacık çocuğa kadar herkes seflie yapıyor. Fotoğraf grupları büyüdükçe selfie’nin zorluğu da artıyor. Bunun için ‘selfie çubuğu’ icat edilmişti, fakat artık onların da sonuna geldik.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Airselfie Limited şirketi kendi adında uçan bir selfie makinesini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. İnternet üzerinden bağış yoluyla projelerine yatırım bulmaya çalışan şirket şimdiden 300.000 Euro’ya yakın para toplamayı başardı. Airselfie muhtemelen gelecek yıl rafları dolduracak…

Kategori
g34g43444

Dünyanın ilk drone ile uçan Noel babası

Casey Neistat dev bir drone yardımıyla Noel Baba kostümüyle bir kayak merkezine gitti. Ardından ilk önce drone yardımıyla kayak yapak çılgın adam sonrasında da işbirlikçilerinin yardımıyla havalandı. Video sosyal medyada kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Kategori
cover

Selfie çılgınlığında yeni akım: Air Selfie!

Selfie(özçekim) çılgınlığı sosyal medyanın en ünlü modalarından birisi. Dünyaca ünlü insanlardan, ufacık çocuğa kadar herkes seflie yapıyor. Fotoğraf grupları büyüdükçe selfie’nin zorluğu da artıyor. Bunun için ‘selfie çubuğu’ icat edilmişti, fakat artık onların da sonuna geldik.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Airselfie Limited şirketi kendi adında uçan bir selfie makinesini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. İnternet üzerinden bağış yoluyla projelerine yatırım bulmaya çalışan şirket şimdiden 300.000 Euro’ya yakın para toplamayı başardı. İşte karşınızda Airselfie…

Kategori
12c113c

Telefon kılıfında taşınabilen drone

En güzel anları ölümsüzleştirmeyi herkes ister muhakkak. Eğer bu anları ölümsüzleştirirken Selfie’nin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız o zaman AirSelfie tam size göre. 285 dolara satılması planlanan ürün şu an Kickstarter’da fonlanıyor.

Kategori
drone

Drone’u böyle vurdu

ABD’de bir çiftçi, arazisinde bir drone’u kayıt yaptığını fark edince öfkeden deliye döndü. Hemen tüfeğini alıp bahçeye çıkan yaşlı adam, tek atışla drone’u vurdu. Düşmeye başlayan drone ise bir ağacın dallarına takıldı.

Kategori
drone

Drone ile ampul değiştirme

Drone günümüzde birçok alanda kullanılmaya başlandı, üstelik bunlardan bazıları yaratıcılıkta sınırları zorluyor. İşte bu durumlardan biride bu iki arkadaşın yaptıkları drone ile ampul değiştirme…

Kategori
ofkesini-drone

Öfkesini drone’dan çıkardı

İstediği vuruşu yapamayan genç kadın, öfkesini drone’dan çıkardı. İsveç’in Vadstena şehrindeki bir gol sahasında üst üste iki kez istediği vuruşu yapmayı başaramayan genç sporcu, bir anda öfkesine yenik düştü. Öfkeli kadın, hırsını vuruşlarını kaydeden drone’dan çıkardı. Drone ise, sporcunun sert sopa darbesiyle parçalanarak yere düştü.

Kategori
3d23dd

Yanlış yerde ve zamanda drone kullanılırsa…

Gerçekler biraz acıdır. Belki bir çok kişinin aklına “küçük bir drone ne kadar büyük bir felakete yol açabilir ki?” sorusu gelmiş olabilir. Fakat olur olmadık yerlerde uçurulan drone’ların böyle bir felakete yol açması içten bile değil.

Kategori
wcqwc

Burning Man 2016’ya bir de havadan bakın!

Fransız yönetmen Philippe ilk kez bulunduğu Burning Man’e gitti. Philippe, droneu ile kaydettiği harika görüntülerle orada bulunamayanları, oradaymış gibi hissedecekleri büyüleyici bir video hazırladı.

Kategori
munzur

Munzur Suyu’ndan büyüleyici görüntüler

Kentlerinin sadece olumsuzluklarla anılmasını istemeyen Tunceli sakinleri, kentte bir çok doğal güzellik bulunduğunu, bunlardan birinin de Munzur Suyu olduğunu belirtiyor. Munzur Dağlarının üzerindeki Ziyaret Tepe’nin eteklerinden doğan ve merkez ilçede Pülümür Çayı ile birleşerek Keban Baraj Gölüne dökülen Munzur Suyu, Necip Fazıl Kaymak tarafından görüntülendi. Drone ile çekilen görüntülerde Munzur Suyu ve çevresi, tüm güzelliğiyle nefesleri kesiyor.

Kategori
drone

Drone düşüren atış!

Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde golf egzersizi yapan 8 yaşındaki kız çocuğu, çalışmalarını kayıt altına alan drone’u vurdu. Topun çarpması sonucu kırılan drone yere düşerken, o anlarsa saniye saniye kameralara yansıdı. Drone kullanılmaz hale gelirken, küçük kızsa oldukça üzgündü.

Kategori
3r23r

Kafasına drone düşen talihsiz adam

Yurt dışında bir partide eğlenen insanlar o anları ölümsüzleştirmek için telefonlarının kameralarıyla fotoğraf ve video çekiyorlar. Tam o sırada eşini öpen bir kadın bu anı kameraya kaydederken, görüntülere arkalarındaki bir adamın kafasına drone düşme anı yansıyor.

Kategori
Pokemon GO’da Pokemon yakalamak için drone kullandılar!

Pokemon GO’da Pokemon yakalamak için drone kullandılar!

Konforundan ödün vermek istemeyen bir teknoloji meraklısı, koltuklarından kalkmadan Pokemon yakalamasını mümkün kılacak bir çözüm geliştirdi. Android telefonunu bir DJI drone’una bağlayan oyuncu, telefon ekranını da AirDroid isimli bir programla dizüstü bilgisayarına yansıttı.

Kategori
Eyfel Kulesi'ne tırmandılar

Eyfel Kulesi’ne tırmandılar

Maceraperest iki Rus vatandaşı ünlü Eyfel Kulesi’ne hiçbir güvenlik ekipmanı olmadan tırmandı. Nefes kesen tırmanışı bir drone kaydetti.