doğu – Sözcü TV

doğu

Kategori
kopek880

İspiyoncu köpek arkadaşını ele verdi

Sosyal medya bunu konuşuyor. Sahibinin istemeyeceği bir hareketi yapan köpek, dostu yüzünden yakayı ele verdi. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
barzani880

Orta Doğu’da yeni kriz: Referandum

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin duyurduğu ve Erbil, Süleymaniye, Ninova Ovası, Hanekin, Akre, Gulala, Zaho, Karatepe, Cebare, Soran, Mahmur, Amediye ve Duhok’da yapılan referanduma yönelik tepkiler sürüyor. Türkiye, Irak ve İran başta olmak üzere birçok ülkenin “yok hükmünde” saydığı referandumun; IKBY’nin resmi olarak alanı dahilinde bulunan dört vilayetin dışındaki yerlerde olan Kerkük ve Sincar gibi tartışmalı bölgeleri de kapsaması bölgedeki gerilimi tırmandırdı.

Kategori
halep-dogu

Halep’in Doğusu ‘Harap’

Halep’in merkezi ile tarihi bölgenin bulunduğu Eski Halep kısmı ve Şaar, Bostan El Kasr, Selahaddin gibi doğu mahalleler Rusya ve Türkiye’nin öncülüğünde sağlanan ateşkesin ardından yıllar sonra birleşti. Bölge, Suriye’de iç savaş öncesiyle kıyaslandığında tanımayacak durumda.

Kategori
kerkuk

DAEŞ’in Kerkük’e girişi kamerada

Musul operasyonunda güney ve doğu cephelerinde sıkışan DAEŞ militanları, gece yarısı Kerkük’e saldırdı. DAEŞ militanlarının Kerkük’e girişleri ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntüde DAEŞ militanlarının Kerkük’e bir pikapla girdikleri görülüyor.

Kategori
ahmet,

Davutoğlu yeni çözüm süreci paketini açıkladı

Ahmet Davutoğlu, Mardin Artuklu Üniversitesi’nde ‘master plan’ olarak isimlendirilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi için 7 ana başlıktan oluşan ‘Terörle Mücadele Eylem Planı’nı açıkladı.

Kategori
kanarya

Kanarya’da silahlı saldırı güvenlik kamerasında

İstanbul Küçükçekmece’de 2 vatandaşın katledildiği kahvehane saldırısının ardından Doğu’da ve Güneydoğu’da sıkışan bölücü örgüt PKK çıktı. TEM Özel Tim, 6 militanı gözaltına aldı. Polis, provakasyon uyarısı yaptı.

Kategori
Başlıksız-1

‘Vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecek’

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Doğu ve Güneydoğu’da devam eden terör olaylarından dolayı vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için Bakanları Kurulu’nda detaylı çalışmalar yapıldığını söyledi.

Kategori
karfırtına

Meteoroloji’den yoğun kar yağışı uyarısı

Günlerdir özellikle yurdun kuzey ve doğusunda etkili olan kar yağışları batı bölgelerimize doğru kaymaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Batı Karadeniz’de etkisini arttıracak kuvvetli fırtına ile birlikte yoğun kar yağışı da bekleniyor. Yetkililer, olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

Kategori
bbb3

‘Bölünürsek köle oluruz’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde miting yaptı. Yaklaşık 100 kişiye konuşan Perinçek, Edirne’den Hakkari’ye kadar bir olursak başımız dik olur. Bölünürsek köle oluruz. Türk ve Kürt’ü ayırmak isteyenler Türk’ü de Kürt’ü de köle yapmak isteyenlerdir dedi. Mitingin ardından Vatan Partisi’nin Hakkari 1. sıra milletvekili adayı Namık Ereli, partisinden istifa ettiğini ve adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Kategori
1

Hastane önüne bırakılan çanta panik yarattı

Sivas Devlet Hastanesi girişindeki güvenlik noktasının yanına bırakılan şüpheli kadın çantasını gören özel güvenlik görevlileri, patlayıcı olabileceği şüphesiyle durumu polise bildirdi. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak, hastane girişini araç ve yaya trafiğine kapattı. Olay yerine bomba imha uzmanları sevk edildi. Bomba imha ekibinin hastaneye geldiği sırada polisin yanına gelen Dağıstan Gültekin, eşi Dilfuraz Gültekin ile birlikte olaydan yaklaşık 1 saat önce hastaneden çıktıklarını ve çantayı burada unuttuklarını söyledi. Ardından polis ile birlikte çantanın yanına gelen Gültekin, çantanın içini açarak polise gösterdi. Çanta içerisinde ilaç ve cüzdan gibi çeşitli eşyalar olduğu öğrenildi. Hastane girişi yaklaşık 20 dakika sonra yeniden trafiğe açıldı.