dağ – Sözcü TV

dağ

Kategori
cig889

Tırmanış sırasında çığa yakalandılar

Storyful platformundan aktarılan haber Kanada’da bulunan Rock Dağları’nda gerçekleşen çığı ayrıntılarıyla izleyicilere sundu. Zirveye tırmanmaya çalışan dağcı ekip tarafından görüntülenen çığ sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
dagbisikleti880

Dağ bisikletçisinin ‘eşsiz’ görüntüleri

Dağ bisikletçisinin aksiyon kamerasıyla çektiği görüntüler sosyal medyanın gündemine geldi. Trekking yapılan bir bölgede omzunda taşıdığı bisiklet ile tepeye çıkan ve ardından herhangi bir tali yol olmayan güzergah içerisinde bisiklet süren kişinin görüntüleri kısa sürede viral oldu.

Kategori
apalas880

Binlerce kilometrelik rotayı belgesel için değerlendirdi

ABD’nin doğu bölgesinde yer alan ve Georgia, Kuzey Karolina, Tennessee, Virginia, New Jersey, New York gibi birçok eyaletten geçen Appalachian Yürüyüş Yolu ayrıntılarıyla görüntülendi.

Kategori
siyah-ayi

Ormanda bisiklet süren kişinin karşısına ayı çıktı

Orman yolunda dağ bisikleti ile ilerleyen kişinin karşısına ABD içerisindeki milli parklarda bolca bulunan siyah ayı çıktı. Boz ayıdan cüsse olarak farklı olan siyah ayılar; daha fazla saldırgan olmasıyla biliniyor.

Kategori
juracka880

Dünyanın en tehlikeli dağına ‘drone’ bakışı

Pakistan ve Çin sınırı içerisinde bulunan ve 8.611 metreye ulaşan yüksekliğiyle dünyanın en yüksek ikinci dağı olan K2, Petr Jan Juračka tarafından drone yardımıyla görüntülendi. 6334 metrede bulunan ve dağcıların tırmanmaya başladığı yer olan K2 ana kampında drone yardımıyla çekimler yapan Juračka’nın çalışması ayrıca o mesafedeki yükseklikte yapılan ilk drone kaydı olma niteliği de taşıyor.

Kategori
cover

Yürek hoplatan dağ bisikleti yarışı

Zorlu sporların başında gelen dağ bisikleti yarışları, izleyenleri hop oturtup hop kaldırıyor. Kaskına bağladığı kamerayla hızlı bir şekilde dağın aşağısına inen bisikletçi ise bu işi çok kolaymış gibi gösteriyor…

Kategori
r23r4

Uçurumdan düşmesine ramak kalmıştı

Ufacık bir hatanın nelere mal olabileceğini çok kötü bir şekilde deneyimleyen adam için ölüm teğet geçti. İşte o korku ve adrenalin dolu saniyeler.

Kategori
1

Hem tek el hem tek teker!

Dağda tek tekerlekli bisikletle kendilerini aşağıya salan adrenalin tutkunları yürekleri ağza getirdi. Tek tekerlekli olması yetmiyormuş gibi bir de tek elle direksiyonu kontrol ederken diğer elle de kameraya çekiyorlar.

Kategori
11123

Arkasındaki ayıyı fark etmeyen kayakçı

Dağda kayak yaparken arkasına takılan ve onu kovalayan ayıyı fark etmeyen genç kadın az kalsın canından olacaktı. Kayak yaparken kendisini de telefonunun ön kamerasından kayda alan genç kadın daha sonrasında o görüntüleri internette paylaştı ve geçte olsa nasıl bir tehlike atlattığının farkına varmış oldu.

Kategori
özgecan arslan baba

Özgecan’ın babası canlı yayında konuştu

CNN Türk canlı yayınına katılan hunharca katledilen Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan kızının katilinin öldürülmesinden sonra ilk kez konuştu. Mehmet Aslan, “Dinimizce de o kişinin ama bir dağın başına ama bir ovanın başına bir toprağa gömülmesi gerekiyor. Gitsin herkes okusun, sevsin demiyorum ama ben Allah rahmet eylesin diyorum” dedi.

Kategori
1

Bulutların üzerinde bir yürüyüş

Korkusuz dağcılar, dağın en yüksek tepesine çıktı. Adrenalin tutkunu olan dağcılar kar, buz, soğuk havaya aldırmadan dağın en ince yerinde yürüdüler.

Kategori
erzurumlu-geç-ayı-bulursa

Dağda ayı bulan Erzurumlu

Erzurumlu, dağda bulduğu sevimli ayıyı evine getirdi. Ayının ağzına biberon verdiğini şiveli bir şekilde anlatan Erzurumlu, aç olan ayıyı nasıl beslediğini anlatırken “Biberonu kıtladı, bidonla verdim” dedi. Erzurumlu adamın videosu sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Kategori
rekor2

Game of Thrones’un Dağ’ı yine dünya rekorunu kırdı!

Game of Thrones’un yıldızı Hafthor Bjornsson, daha önce de kırdığı inanılşmaz rekorlarla biliniyordu. Avrupa’nın en güçlü adamı olarak bilinen Bjornsson bu defa da, 15 kiloluk bira fıçısını kafasını üzerine kaldırıp 7.05 metre yüksekliğe fırlatmayı başararark yeni bir rekor kırdı.

Kategori
timsah

Timsahlarla dolu nehre böyle atladı

Başta Avustralya olmak üzere dünyanın farklı yerlerindeki bungee jumping’in yeterince heyecanlı olmadığını düşünen maceraperestler, atlayışlarını içi timsahlarla dolu nehirlerin genellikle dik dağ yamaçlarında gerçekleştiriyor. Bu atlayışların birinde, 8 Ocak 2012’de, Zambia’nın Zambezi Nehri’ne Victoria Falls Köprüsü’nden atlayan Erin Langworthy, halatının kopmasının ardından timsahlarla dolu suya düşmüştü. Langworthy, timsahlardan kaçmayı başarararak kıyıya yüzerek ulaşmıştı.

Kategori
1

Öyle uçtu ki kimseler inanmadı!

Kollarını taktıkları kanatlarla dağın yamacından atlayarak büyük bir ustalıkla uçan adam sosyal medyada çok konuşuldu, adamın uçuşunu sosyal medyada ‘böyle bir şey olamaz’ olarak nitelendiriliyor…

Kategori
Böyle-adrenalin-görülmedi!

Böyle adrenalin görülmedi!

Bir grup genç eğlenmek için çıktıkları dağın tepesinden denize kurdukları kaygan minderle kayarak böyle atladılar. İşte o adrenalin dolu görüntüler.

Kategori
teke

Süt veren ‘teke’ hakkında ölüm kararı

Sağlık sorunu sebebiyle süt veren teke bölge halkı tarafından ‘kutsal şifa kaynağı’ olarak görülmeye başlayınca Gazze Tarım Bakanlığı sağlık sorunlarına neden olabileceği gerekçesiyle tekenin öldürülmesine karar verdi.