çikolata – Sözcü TV

çikolata

Çikolata hakkında 10 ilginç bilgi

Çikolata ile ilgili bilmedikleriniz ve bilmeniz gerekenler… Heyecanlı ve stresli bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde belki de bir parça çikolata stresinizi almaya ya da sizi gülümsetmeye yeter…

Çikolatanın enerji verdiğini ve mutlu ettiğini hemen hemen herkes bilir. Ama iyi huylu bakterilerin gelişmesine olanak sağlamaktan, cildi güneşten korumasına kadar bilmediğiniz pek çok bilgi olduğunu biliyor muydunuz?

Kategori
gourmet

Gurmeler için Avrupa rotası

Siz de hem gezmeyi, hem de değişik tatlar keşfetmeyi sevenlerdenseniz bu tavsiyeler tam size göre!
Sözcü Seyahat bu hafta sizlere Avrupa’daki lezzet duraklarını sunuyor… Sizin de yolunuz bu şehirlerden birine düşerse mutlaka oraya özgü yemekleri deneyin…

besinnnn

İşte mutlu eden besinler!

İşte mutluluğunuzu arttıracak besinler… Hepsi de çok sevdiğimiz, her zaman tüketmek istediğimiz yiyecekler… Her yiyecekte olduğu gibi tüketme miktarı ve zamanına dikkat etmek önemli…

Kategori
11

Asitin eritemediği şey hayrete düşürdü!

Asitler genel anlamda düşünüldüğünde değdiği objeyi yakma, eritme gibi özellikler taşır. Burada kalıp çikolatanın üstüne asit döküldü. Asitin çikolatayı eriteceği düşünülürken pek de düşünüldüğü gibi olmadı.

Kategori
unlucikolata

Ünlüler çikolatalarına böyle kavuştu!

Çikolata oyununu kazanan Ünlüler, çikolata oyunu için Ünlüler, Gönüllüler’le kıyasıya yarıştığı görülüyor kazandıkları çikolataları afiyetle yediler.

Kategori
bbb34565

Annesinin yokluğunda kardeşine bunu yaptı

Annesinin evde olmayışını fırsat bilen şirin kız, minik kardeşine öyle bir şey yaptı ki annesi gözlerine inanamadı ve bu anı kameraya kaydetti. Minik kardeşini deyim yerindeyse çikolatayla yıkayan ablası, soğuk kanlılıkla annesini gördüğünde durumu izah etmeye çalıştı.

Kategori
çukalata

Bu çikolata çocukları mutsuz ediyor

Splendid firması ürettikleri siyah çikolata için harika bir reklam filmine imza attı. Çikolatayı çocuklara deneten firma onların mutsuz yüz ifadelerinin ardından “büyüyünce beğeneceksiniz” sloganıyla yetişkinleri hedef alıyor.

Kategori
Still0708_00014

Çikolatadan çıkan böcek böyle görüntülendi

ANTALYA’da eczanede tekniker olarak çalışan Ömer Altınbaş’ın yediği çikolatadan çıkan böcek, dilini soktu.  Önceki akşam 3.5 yaşındaki kızına çikolata alan Ömer Altınbaş, eve geldiklerinde çikolatayı önce kendisi ısırdı. Bu sırada dilinde acı hisseden Altınbaş, çikolatayı bıraktı. Çikolata içinde böcek olduğunu fark eden Altınbaş’ın dili bir süre sonra şişmeye başladı. Konuyla ilgili doktor raporu alan Altınbaş, firma yetkililerine şikayetini belirtti. Firma yetkililerinden özür maksadıyla 5 paket çikolata getirilmesine içerleyen Altınbaş, ?O çikolatayı kızım da ısırabilirdi, şans eseri ilk ben yedim. Ya böcek zehirli çıksaydı. Benim tepkim firma yetkililerine. Özür maksatlı bana 5 paket çikolata getirmişler. Konuyu yargıya taşıyacağım” dedi.