çekim – Sözcü TV

çekim

Kategori
kopek-baligi-880

Köpek balığının dehşeti yakından görüntülendi

Aksiyon kamerasıyla yakından çekime aldıkları köpek balığı dişlerini sosyal medyada paylaşan kişilerin görüntüleri viral hâle geldi. Görüntüler sosyal medyada ‘testere dişler’ vurgusuyla paylaşıldı.

 

 

Kategori
kopek880

Hıçkırık tutan köpek

Alman kurdu cinsi yavrunun hıçkırmasına dair görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi. Video çekim köpeklerin nasıl hıçkırdığına dair ayrıntılar barındırıyor.

Kategori
hyperlapse880

San Diego’ya ‘hyperlapse’ bakışı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Diego şehri Hyperlapse tekniği ile görüntülendi. Ortaya çıkarılan derleme görüntüleri sosyal medya platformu YouTube’da paylaşan “Nick Exposure” isimli kullanıcının derleme çalışması izlenme rekorları kırdı. ABD’nin Meksika’ya yakın bölgesinde yer alan sahil şeridini hızlı çekim ile görüntüleyen sanatçının ortaya çıkardığı çalışma ‘eşsiz’ olarak değerlendiriliyor. San Diego’daki sosyal hayata dair birçok ayrıntıyı da içerisinde bulunduran çalışma birçok seyahat blogunda şehrin tanıtımına yönelik paylaşıldı.

Kategori
cocuk880

Annesinin kokusu gözyaşlarını dindirdi

Annesinin tişörtünü koklayan çocuk ağlamayı bir anda kesti. Bir babanın çektiği video kayıt, anne çocuk ilişkisine dair birçok ayrıntıyı gözler önüne seriyor.

Kategori
telefon880

Uçaktan düşürdüğü telefon ‘sağlam’ çıktı

Uçaktayken video kayıt altında olan telefon; yere düştüğü sırada da çekime devam etti. Havalimanından henüz kalkan bir uçaktan düşen telefon, düşerken kayıt altında bulunduğundan ortaya enteresan görüntüler çıktı.

Kategori
yamac880

Yamaç paraşütünde seviye yükselttiler

Ülkemizde Fethiye başta olmak üzere birçok yerde tecrübe edilebilen yamaç paraşütü deneyimi, iki sporcunun girişimiyle aksiyon kamerası yardımıyla farklı bir şekilde görüntülendi. Yamaçlar arasında 180 derece dönebilen sporcuların çalışması sosyal medya içerisinde izleyicilere sunuldu.

Kategori
siviyazici

Bu reklam çığır açan bir teknikle çekildi!

Gatorade” firmasının “sıvı yazıcı” ile çektiği bu reklam, hiçbir özel efekt barındırmıyor. Vaktinizi bilgisayar ile oluşturulmuş özel efekt aramaya değil; bu tekniğin ileride film sektörüne kayabileceğini düşünerek geçirmenizi öneriyoruz.

Kategori
sekaans

Böyle bir epik güzellik ancak profesyonel bir fotoğrafçının elinden çıkabilir

Sosyal medya platformu YouTube içerisinde ”Orchydee64” isimli kullanıcı kayıt altına aldığı birçok görüntüyü birleştirerek ortaya güzel bir kompozisyon çıkarmış. Mutlaka izleyin

Kategori
787878878787878787

Nefes alırken ortaya gökkuşağı çıkartan Katil Balina sürüsü yakından görüntülendi

Suyun üstüne çıkarak nefes alan katil balina sürüsü, havada gökkuşağı yarattı. Yakından çekilmeyi başarılan bu görüntü, ”Orca” olarak bilinen Katil Balinaların sürü halinde kayıt altına alınabildiği nadir görüntülerden

Kategori
basliksiz-1

Yunus sürüsünün muhteşem güzelliği!

Yunus sürüsünün birlikte hareket ederek ortaya çıkardığı bu doğal güzellik tekneden görüntülenmeyi başardı. Muhteşem manzara ile birleşen bu çekimi izlemeyi kaçırmayın

Kategori
cover

Özel yapım arabası bakın ne hale geldi!

ABD’li YouTube kişiliği Coby Persin, New York’un en kalabalık yollarından birinde arkadaşı ve arabasıyla fotoğraf çekimi için durdu. Ama korna sesleri içinde çekim yapmaya çalışan iki gencin hiç beklemediği bir şey yaşandı…

Fotoğraf çekimi için New York’un en işlek caddesinde arabasını parkeden YouTube kişiliği Coby Persin neye uğradığını şaşırdı. Yapılandan rahatsız olan bir kişi Persin’in milyonlarca lira değerinde özel yapım arabasına bakın neler yaptı…

Kategori
Genç muhabirin zor anları

Genç muhabirin zor anları

Yunan muhabir bir harada çekim yapmaya çalışırken, arkasında bulunan sevimli atın ona bir türlü izin vermemesi ortaya komik görüntüler çıkardı. İşte muhabirin at ile imtihanı.

Kategori
Gergedan çekim yapan fotoğrafçılara saldırdı

Gergedan çekim yapan fotoğrafçılara saldırdı

Güney Afrika’da siyah gergedanı görüntülemek isteyen fotoğrafçı ölümden döndü. Gergedan çekim yapan fotoğrafçılara saldırdı, o anlar ise kameraya böyle yansıdı.

Kategori
Her aracın kılığına giren mühendislik harikası

Her aracın kılığına giren mühendislik harikası

Yüksek bütçeli film ve reklam çekimlerinde otomobiller yerine kullanılacak yeni bir araç geliştirildi. Çekimde kullanılan Blackbird isimli araç, daha sonra efektler vasıtasıyla bilgisayar üzerinden istenilen otomobile dönüştürülebiliyor.

Kategori
Brad Pitt hayranini ezilmekten kurtardi

Brad Pitt hayranını ezilmekten kurtardı

“2. Dünya Savaşı: Allied”in çekimleri için İspanya’da olan ünlü oyuncu Brad Pitt, hayranlarının arasında ezilme tehlikesi geçiren küçük bir kız çocuğunu kurtardı.

Rahim filmi çekiminde ilaç nereden ve nasıl verilir?

Rahim filmi işlemi röntgen masası üzerinde yapılan bir jinekolojik muayeneye benzer. Özel kateterler kullanılarak rahim ağzından veya rahim içerisinden ilaç verilir. Bu şekilde verilen ilacın tüplerden geçmediği bazı durumlarda doğrudan doğruya tüpün içine de ilaç verilebilir. İlacın doğrudan tüpün içine verilmesiyle yapılan işleme selektif salpingografi denir. Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Cevat Bayrak cevapladı.

Kategori
Davranışı ile 'insanlık ölmemiş' dedirtti

Metroda ‘İnsanlık ölmemiş’ dedirten yardım

New York metrosunda üstünde kıyafeti olmayan, titreyerek oturan, orta yaşlı Afrikalı bir evsiz adama, tişört ve bere veren yolcu “insanlık ölmemiş” dedirtti. Amatör kameraya alınan görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

Kategori
Emily Ratajkowsi

Emily Ratajkowski bu defa takvim kızı oldu

Love dergisinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği takvim çekimlerinde bu yıl seksi model Emily Ratajkowsi yer aldı. Transparan çamaşırı ile kamera karşısına geçen Emily, iki dakikalık video boyunca seksi danslar etti.

Kategori
KAÇMA-BİRADER-AYTAÇ-AKYURT

“İstiklal Caddesi’nde film çekmek çok zor”

Sinema dünyasına yeni bir soluk getirmek için güçlerini birleştiren, Endemol Shine Türkiye ve Böcek Film’in ilk filmi Kaçma Birader’in çekimleri Taksim’de yapıldı. Ömer Faruk Sorak’ın süpervizörlüğünde çekilen ve Emrah-Murat Kaman kardeşlerin imzasını taşıyan film 4 Mart 2016’da vizyona girecek. Filmin oyuncuları Sözcü TV mikrofonuna filmde canlandırdıkları karakteri anlattılar.

Haber: Aytaç Akyurt

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori
gfjhjkjhj

Meryem Uzerli’nin Partneri Uğur Polat oldu

Gecenin Kraliçesi’ne Uğur Polat dahil oldu Çekimleri bir hafta önce Fransa’da başlayan Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım’ın rol aldığı ‘Gecenin Kraliçesi’ dizisinin kadrosunda değişiklik oldu.Geçtiğimiz günlerde dizinin kadrosundan ayrılan Mehmet Aslantuğ’un yerine gelen isim belli oldu. Yapım şirketi Uğur Polat’la anlaşma imzaladı. Dizi önümüzdeki günlerde ekrana gelecek.

Kategori
fdgfgghhgf

Sevimli gorilden selfieli video

Bir belgesel çekimi için ormana yerleştirilen kamerayı fark eden sevimli goril, kameranın yerleştirildiği çubuğu alarak adeta selfie video çekti.İşte o komik anlar…