baklava – Sözcü TV

baklava

Türkiye’nin Kendine Özgü Lezzetleri

Güzel ülkemizin geniş mutfağında birbirinden farklı çeşit çeşit lezzet barınıyor. Gelin istikametimizi bu lezzetlere çevirelim ve memleketin dört bir yanından farklı lezzetlerimiz neler birlikte görelim.

Kategori
basliksiz-2

Baklava’yı hiç böyle görmediniz

Türkiye’nin yerel lezzetlerinden olan ve ünü tüm dünyayı kasıp kavuran Baklava’yı Nutella ile yaparsanız oldukça lezzetli bir tatlı elde edeceksiniz gibi duruyor.

Kategori
e2

Biden’ın eşi Jill Biden Amerika’ya 40 kilo baklava götürmüş

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşürken eşi Jill Biden ve torunu Naomi, ABD Ankara Büyükelçisi John Brass’ın eşi Holly Holzer Bass ve ABD İstanbul Konsolosluk Koordinatörü Selda Şerifsoy Çakır Karaköy Güllüoğlu’ndan 40 kilo baklava aldığı ortaya çıktı. Önce baklavanın tadına bakan Biden, ardından 40 kilo alarak Amerika’ya götürdüğü belirtildi.

Kategori
baklava

Bu yöntemle hepimiz kazıklanıyoruz

Esnaf ve büyük marketler zinciri “dara vurgunu” ile servetine servet katıyor. Her gün dara yöntemi ile dolandırılan vatandaşlar ise olayın farkında bile değil. Sözcü TV’den Turgut Erat dara vurgununu belgelemek için alışverişe çıktı. Farklı farklı pastane ve marketlerden baklava ve kıyma aldı. Ardından ürünlerin konulduğu kutuları, kıymaların sarıldığı yağlı kağıtları tarttı. Büyük vurgun bu yöntemle birkaç dakika da ortaya çıktı.

HABER: Turgut ERAT
KAMERA: Çağatay GÜRÜCÜ