ATLAS – Sözcü TV

ATLAS

Kategori
robot880

İnsansı robot son hünerlerini gösterdi

Teknoloji devi Boston Dynamics’in geliştirdiği insansı robot Atlas üzerinde yapılan son geliştirmeler video aracılığıyla sunuldu. Engeller üzerinden atlayan ve son olarak havada takla atan robotun yaptıkları sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
dalgic8980

Dev köpek balığı dalgıça çarptı

Sosyal medya platformu Newsflare’in arşivinden çıkan video sosyal medyanın gündemine geldi. Atlas Okyanusu’nda bulunan Ascension Adası açıklarında çekilen görüntülerde balina köpek balığının bir dalgıça çarpması yer alıyor.

Kategori
irma880

Kasırganın dehşeti uzaydan görüntülendi

Atlas Okyanusu’nda bugüne kadar kaydedilmiş en büyük fırtına olan Irma Kasırgası’nın dünyadaki hareketi Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan görüntülendi. Kasırganın 600 kilometre çapa sahip olduğu açıklandı.

Kategori
sahneyi

Son teknoloji robot sahneyi düşerek terk etti

Boston Dynamics’in iç mekanlarda insanlara yardımcı olması için ürettiği ve vücudundaki sensörlerle engellerden kaçabilen ve yolunu bulabilen robot olan “Atlas”, tanıtım gününde sahneyi düşerek terk etti.

Kategori
robot

Google’ın insansı robotu Atlas özgürlüğüne kavuştu

Amerikan teknoloji devi Google tarafından geliştirilen 1,75 santimetre boyunda ve 81 kilogram ağırlığındaki Atlas robotu ile bilim kurgu gerçeğe dönüştü.

Kategori
Google'ın Robotu Atlas gezmeye çıktı

Google’ın Robotu Atlas gezmeye çıktı

Geçtiğimiz dönemde Google tarafından satın alınan Boston Dynamics’in ünlü robotu ATLAS’ın yeni bir test videosu yayınlandı. ATLAS ilk defa laboratuvar ortamı dışında doğal bir parkurda yürüyüşe çıktı.